job News

Hledá se společník firmy Orcane Games

společník firmy Orcane Games

Jako nezávislý herní vývojář a ředitel firmy Orcane Games s malým týmem spolupracovníků hledáme společníka.

Společník firmy v roli obchodního manažera s odměnou 40% z čistého příjmu firmy.

Jmenuji se Lukáš Havel a v současné době pracuji jako OSVČ. Jsem pánem svého času a proto jsem schopen ho spoustu věnovat hrám. Vykonávám sezónní práce, takže se celou zimu věnuji tvorbě her na 100%.

S tvorbou her jsem začal před 4 roky, zaměřuji se na programování a level design. Zpočátku jsem vytvořil desítky malých projektů jen tak pro zábavu, ale až teprve spolu s dalšími dvěma kamarády jsme se rozhodli vytvořit něco velkého. Mám velké ambice a se svým malým týmem jsem chtěl vytvořit něco, co by hrály stotisíce lidí po celém světě. A právě tak vznikla naše první 2D hra Molly Platformer. Na této hře jsme pracovali téměř rok a během prvních 11 měsíců si ji stáhlo více jak 42 000 lidí z celého světa. I tak ale hra bohužel nedosáhla očekávaného úspěchu.

V současné době pracujeme na 3D hře Tower Defense, která zatím nemá pevně daný název a jejíž dokončení se již blíží. Zároveň ale neusínáme na vavřínech a v hlavě se nám rodí nové nápady ohledně hry Molly Platformer 2. O této hře již máme jasné představy, ale především to důležité – originální nápad. S kýmkoliv se podělím o koncept tohoto nápadu, požaduji sepsání dohody o mlčenlivosti. Koncept hry je opravdu originální a s vývojem plánujeme začít od prosince 2016.

Hledáme společníka, který by nám pomohl naše málé dítě jménem Orcane Games vychovat a vyprovodit do světa videoher. Jakmile dotvoříme naši novou hru, bude už jen zbývat, aby se o ní dozvěděla široká veřejnost. Právě s tímto krokem potřebujeme pomoc.

Jak naše hry vydělávají?

Ve hře Molly Platformer jsou v menu umístněny drobné bannerové reklamy. Nejen za kliky na tyto reklamy, ale i za jejich shlédnutí se připisují na náš účet peníze. Naše hry ale především obsahují nákupy v aplikaci. Ty umožňují směnit uživatelům skutečné peníze za virtuální, za které si pak zpravidla mohou rychleji vylepšit postavy nebo budovy ve hře a získat tak cennou konkurenční výhodu nad ostatními hráči. Bohužel, příjem z doposud vydané hry Molly Platformer je zanedbatelný a ještě z daleka nepokryl náklady na její výrobu. Doufáme, že naše nová hra typu Tower Defense bude úspěšnější a získá si solidní player base. Hry neustále rozvíjíme, pracujeme na nich i po jejich vydání. Plánujeme například přidat multijazyčnost pro země, kde se naše hry hrají nejvíce, přidat multiplayer a mnoho dalšího.

Stručně o herním průmyslu

Hry jsou dnes jeden velký byznys. Herní průmysl stále roste a v následujícím období má tento trend nadále pokračovat. Podle zprávy Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky překonal celkový obrat herního odvětví v ČR a SR v roce 2013 poprvé částku 2,5 miliardy korun (konkrétně 2,593 miliardy) při meziročním růstu 6,4 %.

Rok Obrat
2013 2 593
2012 2 436
2011 2 202
2010 2 189
2009 1 871
2008 1 623

* znázornění obratu herního průmyslu za poslední roky v ČR a SR

Pojďme si na ukázku představit jednu společnost v herním odvětví, která měla za poslední dobu největší rozmach. Tím je zcela jistě společnost Supercell, založena teprve v roce 2010 v Helsinkách. Společnost se zaměřila výhradně na tvorbu mobilních her, kterým se věnuje dodnes. Této společnosti v roce 2013 stouply tržby na 892 milionů dolarů, což bylo osmkrát víc než v předešlém roce, kdy tržby společnosti činily 101 milionů dolarů. V roce 2013 už se ale tržby společnosti zvýšily na průměrně 2,4 milionu dolarů denně, což podle agentury Reuters dokládá rozmach odvětví mobilních her v dnešním světě.

Přidej se do našeho týmu

Pokud se přidáš do našeho týmu, očekáváme:

  • osobní spoluúčast v našem týmu,
  • nové nápady nejen na nové hry, ale i na vylepšení těch současných,
  • veškerý marketing – správa sociálních sítí (FB, G+, Youtube, případně i Twitter), online propagace, ale případně i fyzická reklama (vše dle dohody),
  • spoluúčast při spuštění nemalých reklamních kampaní v budoucnu jako např. nějaký startup projekt atp.

Jako odměna ti bude připsán podíl 40% z čistého příjmu firmy. Tvorba her nás opravdu baví a rádi bychom tuto práci jednou dělali jako full time job.

Pokud tě tato nabídka zaujala, můžeš se do našeho malého studia přijet nezávazně podívat. Ukážeme ti, jak hry tvoříme a že si opravdu za svým snem jdeme. Jsme otevřeni investicím a novým nápadům, které by mohly vést ke zvýšení povědomí o firmě a případně i vylepšení hratelnosti našich her.

Tato nabídka je stále aktuální.

Mám zájem o tuto nabídku +420 728 968 486

Add Comment

Click here to post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*